HYUNDAI

 

Hyundai

Hyundai AccentHyundai logoSpolečnost Hyundai byla založena v jihokorejském Soulu roku 1947 podnikatelem Chung Ju Yungem. Původně šlo o opravárenský podnik pro osobní a nákladní automobily. Firma Hyundai záhy expandovala do nejrůznějších odvětví lehkého i těžkého strojírenství. Tutu značku tak dnes nosí produkty chemického průmyslu, spotřební elektroniky nebo zaoceánských loděnic.

 

Teprve roku 1967 byla založena divize Hyundai Motor Hyundai GetzCompany se sídlem v Ulsanu. Do portfolia jedné z největších automobilek světa patří kromě osobních automobilů také vozy nákladní a autobusy. Její osobáky, využívající komponent značky Mitsubishi, si záhy získaly ve své domovině oblibu pro svoji nízkou cenu a velkou výdrž. V půli osmdesátých let expandoval Hyundai úspěšně na evropské trhy a do USA, kde se zvláště model Sonata záhy stal vyrovnaným soupeřem Hondy Accord nebo Fordu Taurus.

Hyundai TucsonZákladním typem pro exportní trhy byl kompaktní Pony (nazývaný někde Excel). Nabídka pokračovala přes Lantru a Sonatu na opačných koncích segmentu evropské střední třídy až po dvoudveřový vůz se sportovním nádechem a jménem S Coupé.

Hyundai i30Dnešní vozy Hyundai, dostupné na českém trhu, se svojí technologickou úrovní velmi přiblížily své německé i japonské konkurenci. Nabídka je nyní skutečně obsáhlá. Začíná minivozem Atos, následují Getz a Accent, jež patří mezi nejprodávanější osobní auta u nás, pokračuje sedany Elantra a Sonata a zahrnuje také velké vozy kategorie SUV Santa Fe a Terracan a sportovní Coupé. Novinkou je model i30, jenž se stal nástupcem populárního modelu Elantra a odpovědí značky Hyundai na konkurenční Kiu C´eed.


 

Výběr dle kategorie


Nápověda k search +

- napište požadované klíčové slovo (neklikejte, nemačkejte Enter)
- napište minimálně 3 písmena
- výsledky hledání můžete více omezit použitím více klíčových slov (např. vana mondeo)
- používejte jednotlivá klíčová (např. filtr green punto)
- hledání nerozlišuje diakritiku
- hledá v názvu kategorie, názvu produktu a kódu zboží
- najetím myši na text se zobrazí obrázek, popis a cena zboží
- kliknutím na odkaz zobrazit na pravé straně se zobrazí všechny nalezené položky
- kliknutím na odkaz načíst další se načte více nalezených položek